Klášterní kolínko recept

Apetit Recepty

Suroviny na recept

1 ks cibule
1 ks vepřové koleno
20 dkg kysané zelí
podle chuti
cukr
sůl
bobkový list
nové koření
pepř
omáčka
1 lžíce hořčice
1 díl kečup
chilli
1 lžíce olivový olej
1 díl sójová omáčka
1 díl rajský protlak
1 kelímek černé pivo
1 kelímek rybízová marmeláda

Postup přípravy receptu

  1. Začneme netradičně - u výběru kolínka. Věnujeme pozornost stavbě. Hlavní kost by měla být, pokud možno, co nejsymetričtěji obrostlá masem. Je to důležité pro další postup.

  2. Kolínko uvaříme v papiňáku s jednou cibulí, bobkovým listem, novým kořením, pepřem a solí. Pozor, nevaříme úplně doměkka, stačí cca 20 minut, jelikož budeme ještě dále upravovat pečením.

  3. Po vyjmutí vyoperujeme kost a maso nařízeneme tak, aby vytvořilo jakýsi plát. Proto je třeba výběr dobře obrostlé kosti. Osolíme, opepříme, potřeme hořčicí, pokryjeme kysaným zelím a zamotáme. Převážeme špagátkem nebo šikovně sepneme, aby nám to všechno drželo pohromadě.

  4. Smícháme černé pivo, kečup, rajský protlak, olivový olej, hořčici, sójovou omáčku a rybízovou nebo brusinkovou marmeládu. Podle chuti můžeme doladit chilli papričkou. Do této marinády kolínko naložíme a ponecháme v chladnu 24 hodin za občasného otáčení.

  5. Klášterní kolínko dáme péct do trouby vyhřáté na 200 °C. Poléváme marinádou. Pečeme asi 40 minut, kůže musí být pěkně zlatavá a křupavá, marináda se musí medově táhnout. Pak je to to pravé.

  6. Nejlepší přílohou ke klášternímu kolínku je chléb a dobře vychlazené pivko! Nebudete věřit, ale tímto receptem slavím opakovaně v pracovním kolektivu veliký úspěch.


Líbí se vám recept? Sdílejte tento skvělý recept!